12 kw.

PROJEKT I CHANGE W OPINII P. ADAMA DROGOSIA

W poniedziałek 12 marca młodzież uczestnicząca w projekcie Erasmus plus wraz z opiekunami spotkała się ze mną w ratuszu.

Uważam, że udział młodzieży szkoły średniej w takim projekcie to strzał w dziesiątkę! Wyjazd zagraniczny to przede wszystkim rozwój osobowościowy, lekcja samodzielności, radzenia sobie w trudnych sytuacjach i umiejętności szybkiego nawiązywania kontaktów międzyludzkich, ale też poznawanie nowej kultury, języka i przystosowywania się do nowych warunków, możliwość nauczenia się, jak żyć i pracować z osobami różnych narodowości i kultur.
Na pewno  jest to niesamowita przygoda, masa intensywnych wrażeń, doświadczenie zawodowe, nowe znajomości i wspomnienia na całe życie. Jestem pewien, że osoby po takim wyjeździe stają się bardziej otwarci i tolerancyjni, dzięki czemu lepiej potrafią pracować w zespole.

Ważnym elementem wymiany było zakwaterowanie u lokalnych rodzin, z którymi uczestnicy rozmawiali podczas wspólnych posiłków. Dzięki temu mogli lepiej poznać realia życia w wybranych krajach i przede wszystkim rozwijać swoje kompetencje językowe.

Gratuluję nauczycielom i uczniom biorącym udział w tej wymianie i mam nadzieję, że nie był to ostatni pomysł na powiększenie swojego doświadczenia.